ana sayfa > Seramik Firmaları > Vitra Seramik

Vitra Seramik

Pazar, 03 Şub 2013 admin yorum ekle yorumlara git

Seramik hayatımızın birçok alanında kullandığımız bir türdür Evlerimizde iş yerlerimizde veya devletin yaptırdığı birçok halka açık yerde seramik kullanılır. Bu kadar kullanılmasının sebebi sağlam ve temizlenmesi kolay olmasıdır. Ülkemizdeki seramik üreticilerinden birisi de vitra seramiktir.

Vitra seramik kalitesiyle ve marka değeriyle adından sıkça söz ettirmiş bir markadır. Taraflı tarafsız birçok insana seramik dendiğinde akıllarına gelen birkaç firmadan birisidir. Firma bu ünü sadece ülkemizde değil yurt dışında da kazanmıştır. Çünkü ürünlerinin kalitesiyle pazarda farklı bir yere sahiptir. Şirket mutfak ve banyo karosu yer kaplamaları havuz karoları dış cephe karoları ve endüstriyel karolar üretmektedir.

vitra seramik Vitra Seramik

Mutfak ve banyo karoları isimlerinden de anlaşılacağı gibi kullanıldığı ortama göre isimlendirilmiştir. Banyo fayansları daha çok suya ve neme dayanıklı olarak üretilmişlerdir ve üzerlerinde fazla su tutmazlar. Mutfak karoları ise daha çok estetiğe ve yalıtıma yöneliktir. Bu karolar sayesinde çok büyük miktarda ısı ve ses yalıtımı sağlanabilmektedir.

vitra karo Vitra Seramik

Yer kaplamaları ise ev veya iş yerlerimizin tabanlarına kaplanan karolardır. Özellikleri çizilmez ve kolay temizlenebilir olmalarıdır. Bu özellikleri sayesinde çok tercih edilirler. Ayrıca yerde kullanıldıkları için üzerlerine yüksek basınç uygulanabilmektedir. İnsan veya eşyaların basınçlarını kaldırabilecek dayanıklılıkta imal edilmişlerdir.

vitra fayans Vitra Seramik

Havuz karoları ise çok spesifik bir türdür. Sadece havuz için üretilirler ve havuzda kullanılırlar. Kendilerine has özellikleri mevcuttur. Havuzun suyunu taşıyabilmek için dayanıklı olmalılardır. En ufak bir çatlakta havuzun suyu azalacağı için sızdırmaz olmalılardır. Havuzun içi ve kenarlarının yosun tutmaması için kullanılan kimyasallara karşı dirençli olmaları gerekmektedir. Bunun yanında vitra seramik havuz kenarları için kaymayan karolar da üretmiştir.

Dış cephe karoları da başka bir karo türüdür. Bu karo binaların dış cephelerinde kullanılır. Genel kullanım amacı yalıtım ve güzel görüntüdür. Dış cephede kullanıldığı için tüm iklim koşullarına karşı dayanıklı olarak üretilmeleri gerekir. Yoksa kışın donup yazın da sıcakta kavrulunca yapıları kısa sürede bozulabilir. Vitra seramik size sunduğu tüm bu çözümler ve daha fazlasıyla hizmetinizde. Yapmanız gereken bir mağazamıza gidip çok çeşitli ürünlerimizin arasından seçim yapmak.

 

Incoming search terms for the article:

No related posts.

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok